Týždeň v obrane

Týždeň v obrane

1️⃣Nominanti SNS si zarobili na ďalší parádny škandál. ?? Tentokrát plánujú nakúpiť radary od izraelskej firmy za 155 miliónov eur. Po svojom nástupe na rezort obrany najprv zrušili predošlou vládou vyhlásený medzinárodný tender za 60 miliónov s odôvodnením, že sa neprihlásila ani jedna firma, ktorá by spĺňala podmienky! ???‍♂️ Samozrejme, že išlo o klamstvo a dôvodom na zrušenie tendra bolo iba to, že SNS sa v ňom “nenašla” a navyše bolo treba zvýšiť sumu, nech je príťažlivejšia… Zaujímavosťou je, že ihneď po zrušení tendra a ohlásení, že sa pôjde cestou komunikácie s rôznymi vládami, sa začalo v zákulisí hovoriť, že parametre budú nastavené tak, aby ich splnila dopredu vybraná firma z Izraela. No a na „veľké prekvapenie“ to tá firma aj vyhrala. ??Nevadí, že ostatní uchádzači boli postupne eliminovaní bez jasne stanovených objektívnych dôvodov, nevadí, že podmienky boli priebežne menené (napríklad tá o potrebe partnerstva so slovenskou firmou zrazu zmizla). Takto vyzerá podpora slovenskému obrannému priemyslu v podaní SNS. Takto rozkrádajú naše peniaze v priamom prenose… ???‍♂️

2️⃣ Keď sa nominanti SNS vo vedení rezortu obrany minulý týždeň opäť raz rozhodli “brániť suverenitu Slovenska” ???‍♂️, tak z toho bola ďalšia národná a medzinárodná hanba, akú dokáže zariadiť len táto strana. ??‍♂️Najprv sa rozhodli zakázať americkým vrtuľníkom medzipristátie s možnosťou dotankovať na letisku v Piešťanoch a takto „hrdo, odborne a slušne“ ukázať ako vedia s tou veľkou Amerikou zatočiť! ☝? Keď to celé prasklo a bol z toho prúser ako hrom, nominanti SNS sa snažili zvaliť vinu najprv na ministerstvo zahraničných vecí a po zverejnení stanoviska rezortu zahraničia, to nakoniec hodili na svojich vlastných úradníkov. Hrdinstvo, naozaj ???‍♂️. Vrtuľníky nakoniec pristáli, natankovali a po pár minútach aj odleteli a letisko v Piešťanoch si zarobilo pár desiatok tisíc, čo je pre jeho prežitie dôležité. Určite však všetci občania SR pocítili tú náhlu stratu suverenity a 19.6.2019 nemohli zaspať s myšlienkou, že letisko Piešťany sa za pár tisíc “zapredalo”. ??? “Kde blb, tam nebezpečno!”, hovoril Werich a veru mal pravdu. V SNS je veľmi veľmi nebezpečne… ??‍♂️?

3️⃣ Aj Vojenské spravodajstvo trpí dlhodobo na kauzy. Naozaj je tam potrebné urobiť hrubú čiaru a vyčistiť priestor. Najnovšie sa na verejnosť dostala informácia, že šéf vojenských tajných dostal “darom od otca” 12 apartmánov na Táloch. Najprv sa tento štvorhviezdičkový generál ??‍♂️bránil na parlamentnom výbore, že peňazí zarába dosť (10 tisíc mesačne ???), aby si vedel tie apartmány kúpiť za vlastné. Odrazu je všetko inak. Takže, už si ich nekúpil, ale dostal darom. Len, akosi stále nevieme, ako si to jeho otec mohol dovoliť. Úspešný dôchodca, ktorý kešuje státisíce EUR… ?? Smutnou realitou je, že tí, ktorí v minulosti poukazovali na podvody vo Vojenskom spravodajstve, boli vyhodení, pošpinení a ponížení. A tí, ktorí sú podozriví, že sa na nich spolupodieľali, tí sú povyšovaní a užívajú si nadobudnuté majetky a vysoké funkcie. #mafia ?

4️⃣ Vládna sieť GOVNET nie je vraj dostatočne chránená pred kybernetickými útokmi. ☝? To je výsledok vyšetrovania po kybernetickom útoku na infraštruktúru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR z októbra 2018. Vláda už síce investovala miliardy našich spoločných EUR do vybudovania IT infraštruktúry, ale po posledných zisteniach, že tá má veľké bezpečnostné diery si to “žiaľ” vyžiada dodatočné obrovské investície. To je výsledkom zadávania kšeftov spriazneným firmám, ktoré po zhltnutí miliárd neboli schopné vybudovať nielen dostatočne funkčnú vládnu sieť, ale ani jej adekvátne zabezpečenie. A oligarchovia sú stále hladní a občania to zase raz zaplatia… Zároveň to poukazuje na nesystémový prístup ku kybernetickej obrane Slovenskej republiky, kde aj napriek prijatému zákonu o kybernetickej bezpečnosti z roku 2018 naďalej dochádza k súpereniu o kompetencie medzi jednotlivými inštitúciami, ktoré sa na nej podieľajú. ??‍♂️

5️⃣ Parlament viac ako ústavnou väčšinou schválil pokračovanie vyslania našich ozbrojených síl v rámci Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Pobaltí. Dobré rozhodnutie! Po sérii katastrofálnych krokov v zahraničnej politike SR, je toto aspoň malou kompenzáciou. Proti schváleniu mandátu boli iba fašisti, konšpirátori, užitoční idioti Putina a ešte nezaradený poslanec a jeden z tých, ktorí sa vidia ako budúci slovenský premiér, Miroslav Beblavý (ten vraj omylom… dúfajme ??). Len sa tak zamýšľam nad tým, čo za mediálno-facebookové šialenstvo by sa asi spustilo, keby sa takto “pomýlil” Igor Matovič… ??

6️⃣Vyhodnotenie #ObrannýKvíz: Dnes Vám tak, ako som prisľúbil, prvýkrát touto cestou oznamujem aj víťaza súťaže #ObrannýKvíz. Samozrejme, správna odpoveď znela, že Awacs bol prvýkrát prítomný na leteckých dňoch #SIAF v roku 2011. Tentokrát sme do žrebovania zaradili všetkých, aj tých nesprávne odpovedajúcich. Súťažilo celkom 89 ľudí a víťazom sa stal pán ROMAN BUDINSKÝ. Budeme ho kontaktovať cez fb, osobnou správou. Ako som sľúbil, získava 3 lístky na SIAF. Gratulujem!!! V stredu prídeme s ďalšou otázkou a cena bude rovnaká! Sledujte moju FB stránku! ?

Čítať viac

You may also like

Týždeň v obrane!

Nedávne príspevky

Týždeň v obrane
Týždeň v obrane
Týždeň v obrane