Týždeň v obrane

Týždeň v obrane

SIS konečne priznala farbu a pomenovala reálne hrozby aj verejne. Minister Gajdoš zase v Bruseli víno kázal, aby doma vodu pil. Talianske lietadlo nechtiac preverilo našu protivzdušnú obranu. Aj o tom bol tento týždeň…

1️⃣ Vo svojej Správe o činnosti za rok 2018 Slovenská informačná služba ???‍♂️ prvýkrát otvorene priznala niekoľko závažných ohrození našej bezpečnosti ??, ktorých existenciu značná časť politikov vládnej koalície (samozrejme spoločne s fašistami) otvorene spochybňuje. ???‍♂️Doteraz sa SIS (akoby na základe politickej objednávky) snažila týmto témam vo svojich správach vyhýbať, aj keď o nich všetky spojenecké spravodajské služby roky písali a upozorňovali na ne. Takže žiadne mimovládky, dlažobné kocky, Soros, židojašteri či iné obludnosti ohrozujúce Slovensko, ale hybridné hrozby a Rusko a Čína so svojimi snahami verbovať u nás agentov aj na najvyšších pozíciách a ovplyvňovať našu spoločnosť cez sociálne siete a podporou antisystému. To sú reálne hrozby pre SR (konečne aj) podľa SIS. No a keď sa pozrieme na správanie niektorých našich “kapitánov” a poslancov (ktorých mená sa nevyslovujú ?), je nad slnko jasné, že tie snahy sú aj úspešné. ??

2️⃣ 26. – 27. júna sa minister Gajdoš zúčastnil pravidelného zasadnutia ministrov obrany členských krajín NATO v Bruseli. Zatiaľčo doma na Slovensku sa nominanti SNS správajú ako agenti Kremľa ☠️? a svojim konaním spochybňujú naše euro-atlantické smerovanie, na rokovaniach v NATO sú zatiaľ poslušní a prikyvujú a sľubujú, že splnia všetko, čo sa od nich očakáva. Minister sa na zasadnutí pochválil aj najvyšším obranným rozpočtom SR v histórii. Nuž, len škoda, že tie investície do obrany necítia nielen občania SR, ale dokonca ani samotní vojaci, ktorí si stále musia kupovať oblečenie na internete a ktorým obranná infraštruktúra v katastrofálnom stave doslova padá na hlavu. ??‍♂️??‍♂️ No a len pripomínam, že vojaci ešte stále čakajú na tie zvýšené platy o 300 EUR, ktoré im na hneď niekoľkých tlačovkách koncom minulého a začiatkom tohto roka sľubovali minister Gajdoš aj s tým politrukom… ???

3️⃣ 23. júna naše nadzvukové stíhacie lietadlá MiG-29 zasahovali pri strate spojenia s talianskym dopravným lietadlom. ✈️ Ľudia v okolí Košíc a Rožňavy vo večerných hodinách počuli sonický tresk pri prekonaní nadzvukovej rýchlosti, čo mnohých dosť vystrašilo. Našťastie ide o ojedinelé prípady a celý zásah bol iba technickým problémom, bez reálneho ohrozenia. Vzdušné sily si svoju prácu urobili dobre.? Toto budú presne najčastejšie úlohy pre našu protivzdušnú obranu aj potom, keď nám dorazia tie špičkové, ale aj veľmi drahé stíhačky F16 za vyše dve miliardy EUR ???, niekedy koncom roka 2023. Tak premýšľam, či by nám na tieto úlohy nestačili o skoro miliardu lacnejšie Gripeny, ktoré stačia napríklad Čechom a Maďarom. Ušetrenú miliardu by sme mohli investovať inak. Bolo by kde, všakže… ??‍♂️☝?

4️⃣ Ešte 14. júna som predstavil program hnutia OĽaNO s názvom Zodpovedná a dôveryhodná obrana, na ktorom sme pracovali posledné mesiace. Nestačí program šíriť len prostredníctvom médií, a tak som sa rozhodol využiť leto, aby som mohol osobne s Vami o programe diskutovať. Prvú diskusiu sme mali 27. júna vo Zvolene. Bolo skvelé stretnúť mnoho vojakov, ale aj bežných civilov, ktorých táto téma zaujíma. 2. júla pokračujeme v Prešove a 3. júla v Poprade. Teším sa na Vás! ??‍♂️

5️⃣ Aby som nezabudol!!! Víťazom súťaže #ObrannýKvíz sa stáva pán Rastislav Jelenský, ktorý získava 3 lístky na letecky deň SIAF! ????Budeme ho kontaktovať cez správu. Samozrejme, správna odpoveď bola, že minister Peter Gajdoš je 16. ministrom obrany v histórii SR. Do žrebovania sme ale dali aj tých súťažiacich, ktorí uviedli 14 a 2 poverení. V stredu bude #ObrannýKvíz pokračovať ďalšou otázkou! 

Čítať viac

You may also like

Fotili sme pre kampaň

Nedávne príspevky

Týždeň v obrane
Týždeň v obrane
Týždeň v obrane